Chcesz mieć gładką skórę na lato? Rozsądnie rozplanuj zabiegi

Chcesz mieć gładką skórę na lato? Rozsądnie rozplanuj zabiegi

Chyba każda kobieta ma pragnienie, aby jej ciało było piękne i gładkie. Na szczęście dzięki zaawansowanej technologii i dzięki najnowszym sprzętom efekt taki osiągnąć można już po kilku zabiegach depilacji laserowej. Jednym z ważniejszych warunków pozwalających na bezpieczne przeprowadzenie tego zabiegu jest niewystawianie skóry na słońce. Dlatego  też najlepszym okresem do przeprowadzenia depilacji laserowej jest jesień i zima. Musisz wiedzieć jak dobrze zaplanować zabiegi depilacji, aby dobrze przygotować się do lata!

Ustal swoje oczekiwania

Zanim weźmiesz się za depilację laserową musisz ustalić, które miejsce ciała sprawia Ci najwięcej problemów z depilacją i które to chcesz właśnie wydepilować. Wiele kobiet za miejsce to uznaje okolice bikini. Głównie dlatego, że skóra w okolicy bikini jest bardzo delikatna i dość wrażliwa na golenie i depilację. Bardzo łatwo ją tam skaleczyć, co z kolei przekłada się na niekomfortowe samopoczucie kobiety, a także dyskomfort związany z częstym goleniem. Pewnego rodzaju rozwiązaniem tego problemu może być depilacja woskiem, ale trzeba pamiętać, że ona jest też tylko czasowa, ponieważ pozwala włoskom na ponowne odrastanie, a i często na wrastanie w skórę które kończy się infekcjami, bliznami, a nawet przebarwieniami.

Inne popularne rejony do depilacji laserowej to rzecz jasna łydki, które przez Panie często golone są każdego dnia.

Depilację zacznij jesienią

Z uwagi na to, że zabiegi depilacji laserowej trzeba powtarzać zdecydowanie najlepiej jest zacząć je jesienią około jednego miesiąca po ostatnim opalaniu skóry. Planując zabiegi pamiętaj, że ten drugi z nich musi odbyć się około 2-3 miesiące po pierwszym,  więc jeśli pierwszy odbędzie się we wrześniu, to na drugi przyjść będziesz musiała w grudni. Trzeci zabieg z kolei będzie mógł odbyć się już po dłuższe przerwie, na przykład w maju.

Systematycznie i ekonomicznie

Planując zabiegi depilacji laserowej musisz pamiętać o tym, że przy okazji jednej wizyty śmiało usunąć możesz włosy z kilku rejonów ciała, na przykład z łydek i okolic bikini. Musisz jednak pamiętać, że zabieg wtedy potrwa dwa razy dłużej, a i mierzyć będziesz się z większą ilością bólu. Oczywista sprawa to rosnący koszt takiego zabiegu depilacji laserowej, który w takim układzie może osiągnąć kwotę 1000zł.

Inna sprawa, że część salonów oferuje zniżki dla osób, które decydują się na depilację większej ilości części ciała. Może to będzie dla Ciebie jakaś motywacja do rozpoczęcia zabiegów?