Czy pralko-suszarka to dobry wybór?

Jeszcze kilka dekad temu, pranie było niezmiernie kłopotliwą powinnością. Dzisiaj wystarczy wpakować ubrania do pralki, a po wszystkim rozwiesić wszystko na suszarce. W czasie słonecznym, suszarkę przeważnie można wyciągnąć na balkon. Niemniej w chłodniejszych miesiącach, trzeba znaleźć dla niej odpowiednie pomieszczenie w apartamencie. Podczas tradycyjnego suszenia, w wnętrzu rośnie dawka wilgoci, która sprzyja powstaniu grzybów. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na zakup automatycznej suszarki lub pralko-suszarki.

Dobierz rozwiązanie dla siebie

Decydując się na kupno dwóch samodzielnych urządzeń, wbrew pozorom zużyją one mniej energii. Nie wystąpi dodatkowo kłopot z ich położeniem, bo można je postawić jedno na drugim. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trwonimy miejsca. Jeżeli nie możemy pozwolić sobie na zakup dwóch urządzeń, rozwiązaniem będzie pralko-suszarka. Zajmuje dokładnie tyle pomieszczenia, co pralka, a ma znacznie więcej do zaoferowania. Przy doborze najdoskonalszego rozwiązania dla siebie, zwróć ponadto uwagę na pojemność proponowaną przez urządzenia. Przy pralce i suszarce automatycznej, jest ona do siebie współmierna. Przy pralko-suszarce, potrafią wyniknąć małe nierówności. Piorąc 8 kg rzeczy, na raz umiemy wysuszyć zaledwie 5 kg. Pozostałe rzeczy będą musiały zaczekać na swoją kolejkę. Mimo to i tak będzie to trwało mniej czasu, niżeli w wypadku klasycznego suszenia.

Co do domu, a co do mieszkania

Jeżeli mieszkamy w bloku, odpowiednio wybrać na pralko-suszarkę. Zaprzestaniemy się niepokoić, o to gdzie rozprostować pranie. A samo suszenie potrwa też wyjątkowo krótko. Pomimo liczniejszego poboru mocy elektrycznej, niemało postaci decyduje się na to rozwiązanie. Mając budynek jednorodzinny, akuratnie przeanalizować zakup dwóch samodzielnych urządzeń. W takich wypadkach nierzadko mamy pomieszczenie, jakie pełni funkcję pralni. Bez problemu zmieści się tam zarówno pralka, jak także suszarka automatyczna.