Depilacja laserowa a fotodepilacja – jaka jest różnica?

Depilacja laserowa a fotodepilacja – jaka jest różnica?

Pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, że obecnie dwiema najbardziej skutecznymi metodami depilacji są depilacja laserowa oraz fotodepilacja. Zabiegi te ze sobą mocno konkurują, a kilka rzeczy je od siebie różni. I o tych różnicach pomiędzy fotodepilacją a depilacją laserową chcemy tutaj napisać.

Zwolennicy fotodepilacji promują ją jako metodę mniej bolesną, tańszą, a dającą podobny efekt do tego, który oferuje depilacja laserowa. Ale…

Skuteczność depilacji laserowej

Podstawową sprawą, na którą należy zwrócić uwagę jest to, że depilacja laserowa pomaga trwale usunąć owłosenie. A to dlatego, że odpowiednio ustawione promienie lasera zwyczajnie uszkadzają mieszki włosowe uniemożliwiając włoskom odrastanie. W celu całkowitego wyeliminowania problemu z odrastaniem włosów wizytę w celu depilacji laserowej należy powtórzy 4-5 razy dla każdej z depilowanej części ciała.

Jeśli chodzi o depilację laserową, to drugi zabieg powinien odbyć się koło 2 miesięcy po pierwszym, pomiędzy kolejnymi przerwy mogą być dłuższe.

Moda na fotodepilację

Fotodepilacja ma podobne ograniczenia do depilacji laserowej. Jej też poddawać nie mogą się kobiety w ciąży, ale też osoby mające kłopoty z krążeniem czy też cukrzycy. Tutaj również kilka tygodni przed zabiegiem stosować trzeba się do pewnych zaleceń, wśród których wymienić można rezygnację z preparatów złuszczających skórę.

Najważniejsze różnice

Pierwszą rzucającą się w oczy różnicą pomiędzy fotodepilacją a depilacją laserową jest cena zabiegów. Decydując się na fotodepilację najtańszej części ciała zapłacić trzeba koło 100zł. W przypadku depilacji laserowej będzie to nawet 400zł.

Przeciwnicy fotodepilacji twierdzą natomiast, że z uwagi na zastosowanie maszyny IPL nie jest ona tak skuteczna jak depilacja laserowa.