Depilacja laserowa w domu

Depilacja laserowa w domu

Nie da się ukryć, że większość z nas zabiegi kosmetyczne z użyciem lasera kojarzy z wizytami w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Fakty są jednak takie, że w ostatnim okresie producenci depilatorów laserowych wypuścili na rynek urządzenia, które klienci samodzielnie wykorzystywać mogą w domu. I to właśnie o tego typu sprzęcie chcieliśmy dziś powiedzieć.

Depilacja laserowa w domu czy w gabinecie?

Z uwagi na to, że na rynku oferowane są urządzenia do domowej depilacji laserowej, ludzie coraz mocniej zastanawiają się nad tym czy warto wybrać się do profesjonalnego salonu, aby depilacją zajęła się kosmetyczka, czy też może lepiej kupić sobie laser i depilować się samodzielnie.

Fakt jest taki, że lasery przeznaczone do samodzielnej depilacji są całkowicie bezpieczne, o czym informują wszyscy eksperci. Ich działanie jest oczywiście również zgodne z obowiązującymi normami. Nie da się jednak ukryć, że decydując się na depilację laserem w domu narazić można się na różnego rodzaju powikłania związane z samodzielną i nie do końca poprawnie przeprowadzoną depilacją. A to dlatego, że skóra do zabiegu depilacji powinna być odpowiednio przygotowana, o czym w domowych warunkach czasem się zapomina.

Na co uważać w czasie depilacji w domu?

Musisz pamiętać, że przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu depilacji są każdego rodzaju podrażnienia, rany, choroby skórne czy też świeża opalenizna. Kwestie te wykluczają depilację laserową w salonie i wykluczyć powinny ją też w przypadku planowanego zabiegu w domu. Zwróć więc na to szczególną uwagę, bowiem niewłaściwie oceniając stan swojej skóry możesz zrobić sobie krzywdę wywołując niepożądane skutki działania lasera.

Najlepiej będzie, jeśli ocenę stanu swojej skóry powierzysz nie sobie, a kosmetyczce, która dokładnie przejrzy rejony skórne, które planujesz wydepilować.

Porównanie domowych depilatorów laserowych

Cena depilacji laserowej interesuje nie tylko tych ludzi, którzy szukają oferty kosmetyczki, ale też tych, którzy chcą kupić własny domowy depilator laserowy. Musisz wiedzieć, że ceny tego typu urządzeń wahają się od 1500 do nawet 8000 zł.

Decydując się na zakup takiego depilatora musisz pamiętać, aby pod uwagę brać nie tylko koszt sprzętu, ale też jego możliwości. Jakość i skuteczność depilacji zależy od funkcji depilatora oraz od obszaru, na jaki działa laser. Część producentów podaje go w centymetrach, inni natomiast w ilości włosków, które usunąć można w czasie jednego zabiegu.

Tańsze urządzenia o wartości do 2000zł działają bardzo powoli, bo na depilację miejsca skóry o wymiarach 35x14mm potrzebują aż 25 minut.

Ważna jest też kwestia jednorazowej skuteczności zabiegów wykonywanych przy użyciu konkretnych urządzeń. Kupując depilator zwróć uwagę po ilu zabiegach wykonanych danym sprzętem liczyć można na całkowite i trwałe usunięcie owłosienia.