Depilacja miejsc intymnych? Najlepiej laserem!

Efekty po depilacji laserowej

Zdecydowana większość kobiet ochoczo korzysta dziś z zabiegów depilacji intymnej. Stało się to nie tylko modą, ale wręcz standardem, na który decydują się nie tylko kobiety, ale też mężczyźni, którzy chcą pozbyć się włosów z intymnych rejonów swojego ciała. I o tego rodzaju depilacji chcieliśmy dzisiaj napisać!

Przeciwwskazania do depilacji miejsc intymnych?

Wszystko ma swoich zwolenników, ale też przeciwników. I omawiając kwestię depilacji miejsc intymnych czujemy zobowiązanie do tego, aby przedstawić zdanie również tych osób, które nie są jej zwolennikami. Wiemy, że usuwanie włosów z nóg i pach jest traktowane jak zabieg na pograniczu estetyki i higieny. Depilacja miejsc intymnych wzbudza jednak więcej wątpliwości wśród osób, które twierdzą, że usuwanie owłosienia z tych miejsc jest nie tylko bezcelowe, ale też szkodliwe. Przeciwnicy depilacji miejsc intymnych twierdzą, że włoski znajdujące się w tych rejonach pełnią funkcję ochronną okolic intymnych przed różnego rodzaju bakteriami i drobnoustrojami.

Obalając tę tezę chcemy cofnąć się wiele lat wstecz, kiedy to nasi przodkowie nie nosili ubrań, a włosy łonowe stanowiły dla nich jedyną ochronę przed mikroorganizmami. W tamtych czasach teza ta była słuszna, dziś wydaje się już niepoprawna, w końcu każdy codziennie się myje i nosi świeże ubrania.

Jeśli chodzi o włoski łonowe, to swoje zdanie mają tutaj również zwolennicy depilacji okolic intymnych. Okazuje się, że według nich na włoskach łonowych znajdują się ślady naturalnych ludzkich wydzielin, które to mogą stać się źródłem potencjalnych zakażeń.

Fakty są jednak takie, że niezależnie od tego czy ma się włosy łonowe, czy nie, to trzeba o siebie dbać, trzeba się myć, a wtedy nie ma ryzyka żadnych infekcji. Wtedy depilacja intymna staje się tylko kwestią gustu i estetyki.

Rodzaje depilacji intymnej

Depilacja intymna doczekała się tego, że wyróżnia się jej trzy rodzaje. Pierwszym jest depilacja francuska, która dotyczy usunięcia włosów wyłącznie z okolic pachwin. Druga to depilacja brazylijska, w przypadku której dopuszcza się pozostawienie cienkiego paseczka włosów na łonie. Trzecia to depilacja hollywoodzka, w przypadku której kategorycznie usuwa się wszystkie włosy.

W przypadku mężczyzn depilacja intymna polega na usunięciu włosów z okolic odbytu i jąder.

Depilacja okolic intymnych w domu

Osoby wstydzące się wizyt w gabinetach kosmetycznych w celu przeprowadzenia depilacji intymnej mogą zdecydować się na usunięcie włosów w domowym zaciszu. W takim przypadku najczęściej dochodzi do depilacji poprzez golenie tradycyjną maszynką jednorazową lub depilatorem. Kobiety coraz częściej decydują się również na depilację woskiem lub kremem. Wadami tego typu rozwiązań są ryzyko podrażnienia skóry, zaczerwienienia jej i generowania bólu. Dodatkową wadą jest to, że po takich zabiegach włoski szybko odrastają.

Depilacja okolic intymnych laserem

W ostatnich latach najbardziej skutecznym, a także najbardziej popularnym sposobem depilacji intymnej stała się depilacja laserem. Dzięki niej usuwamy nie tylko włosy, ale też ich cebulki, dzięki czemu mamy gwarancję, że włosy nie odrosną, a ich usunięcie będzie trwałe. Depilację laserową stosuje się do usuwania owłosienia z pachwin, łona, okolic odbytu czy też z jąder.

Według wszelkich prawideł zabieg depilacji laserem odbyć powinien się w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. W czasie tego typu zabiegu skorzystać można ze znieczulenia, dzięki któremu depilacja będzie mniej uciążliwa.