Jak być piękną czyli depilacja brazylijska bez tajemnic

Chcesz mieć gładką skórę na lato? Rozsądnie rozplanuj zabiegi

Każda kobieta jest inna i każda w inny sposób dba o swoją urodę. Część Pań lubi eksperymentować decydując się nie tylko na ekstrawagancką fryzurę i nowy ciuch, ale też na eksperymenty w zakresie depilacji miejsc intymnych. W Internecie znaleźć można wiele filmów, które depilację miejsc intymnych przedstawiają jako niebotyczne katusze. Dziś chcemy temat ten nieco rozjaśnić wyjaśniając czy faktycznie jest to tak bardzo bolesny zabieg. Dodatkowo zastanowimy się nad tym czy depilacja miejsc intymnych to kwestia estetyki, czy też tylko kaprys niektórych kobiet.

Co to jest depilacja brazylijska?

To, czym jest depilacja okolic bikini jest dla Ciebie z pewnością w pełni jasne. Musisz jednak wiedzieć, że depilacja brazylijska to coś więcej, niż tradycyjna depilacja okolic bikini. Otóż w przypadku depilacji brazylijskiej mówimy o pełnym usunięciu owłosienia w okolicach takich jak: wargi sromowe, łono, pośladki i odbyt. Zabieg jakim jest depilacja brazylijska trwa około 15 minut, a jego przebieg nie różni się zbyt mocno od standardowej depilacji woskiem. W zależności od gustu klientki możliwe jest pozostawienie wąskiego paseczka włosów na łonie, ale standardowo depilacja brazylijska dotyczy wszystkich włosów w tej okolicy.

W czasie depilacji brazylijskiej specjalną szpatułką nakłada się na ciało wosk pszczeli o temperaturze 37 stopni. Na wosk naklejane są bawełniane paski, które później odrywa się z ciała pojedynczymi energicznymi ruchami. Jeśli na ciele pozostają pojedyncze włoski, to usuwa się je przy pomocy pincety.

O czym pamiętać przy depilacji brazylijskiej?

Przed zabiegiem depilacji brazylijskiej musisz zadbać o kwestie związane z higieną. Dodatkowo musisz pamiętać, że długość włosów przy depilacji brazylijskiej wynosić musi przynajmniej 0,5cm. Przy włosach krótszych może być problem z ich usunięciem.

Przed zabiegiem depilacji brazylijskiej polecane jest nastawienie się na ból, z którym wiąże się depilacja. Zabieg jest bolesny, a stopień bólu zależny jest od klienta, każdy przeżywa i odczuwa to inaczej z uwagi na różną tolerancję na ból. W dniu zabiegu klientka powinna założyć na siebie luźne ubrania rezygnując z dżinsów i bielizny, która podrażniać może miejsca intymne.

O tym pamiętaj

Nie da się ukryć, że sam zabieg depilacji brazylijskiej nie należy do przyjemnych. Należy jednak pamiętać, że z biegiem czasu i przy okazji kolejnych powtórzeń zabiegu człowiek uodparnia się na ten ból i zwyczajnie się do niego przyzwyczaja. Jeśli więc nie boisz się swojej nagości i nie wstydzisz się jej, to śmiało przetestować możesz ten rodzaj depilacji, który jest stosunkowo tani.

Depilacja brazylijska nie jest zalecana osobom zmagającym się z problemami skórnymi, które mają dodatkowo problemy z pękającymi naczynkami.

Zapewniamy, że po depilacji brazylijskiej poczujesz się sexy.