Jak powinien wyglądać zabieg depilacji laserowej?

Pięć rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim poddasz się depilacji laserowej

Jesteś zainteresowana tym, jak przebiega zabieg depilacji laserowej? Już Ci to tyłumaczymy!

Sam zabieg depilacji laserowej, jeśli odbywa się bez znieczulenia, to trwa około godziny. Fakty są jednak takie, że do czasu trwania zabiegu doliczyć trzeba też inne elementy. Po pierwsze sam zabieg depilacji laserowej powinien być poprzedzony konsultacją z dermatologiem. Z znanych nam porządnych i szanujących się gabinetów medycyny estetycznej tego typu wizyta jest zwyczajnie obowiązkowym elementem depilacji laserowej. W jej trakcie lekarz dermatolog dokładnie zapoznaje się z miejsce, które poddane ma być depilacji. W trakcie badania lekarz ocenia kondycję skóry, a także sprawdza czy w przypadku danej klientki zabieg może być skuteczny.

W czasie tego typu konsultacji lekarz sprawdza też dobrze przygotowujesz się do depilacji laserowej. Zapyta kiedy ostatnio się opalałaś, podpyta o suplementy diety, które stosujesz, a także zweryfikuje czy depilowałaś skórę woskiem. Jeśli w miesiącu poprzedzającym planowany zabieg zdarzały Ci się te rzeczy, to zostanie on po prostu przesunięty.

Przed samą depilacją w gabinecie

Standardowo siedząc już w gabinecie i oczekując na zabieg depilacji laserowej najprawdopodobniej usłyszysz propozycję zastosowania znieczulenia, które to przeważnie wiąże się z dodatkową opłatą. Prawdę mówiąc warto jednak na to znieczulenie się zdecydować, zwłaszcza wtedy, gdy szykujemy się na depilację okolic bikini. Podobnie jest z łydkami, które również warto znieczulić, są to bowiem rejony ciała szczególnie wrażliwe na ból.

 

Zabieg znieczulający wykonywany jest około jednej godziny przed samą depilacją. Nie jest on skomplikowany, bo znieczulenie podawane jest w formie specjalnej maści nakładanej na ciało.

Sam zabieg depilacji laserowej przeprowadzany jest w pozycji siedzącej lub leżącej, to już zależy i od gabinetu i od miejsca depilacji, w każdym razie klientka leży sobie komfortowo w łóżku kosmetycznym. W czasie zabiegu pacjentka na oczy zakładane ma specjalne okulary ochronne. Zabieg rozpoczyna się od wykonania próbnych strzałów laserem, w czasie których kosmetyczka dobiera odpowiednią moc wiązanki lasera. Po tym wstępie obserwuje się reakcję skóry.

Jeśli wszystko jest w porządku, to przechodzi się do właściwej depilacji. Proces trwa około godziny w przypadku łydek czy bikini, z kolei depilacja pod pachami zajmuje około 25 minut.

Po zabiegu depilacji

Po depilacji laserowej na wydepilowaną skórę nakładany jest specjalny okład mający właściwości chłodzące. W przypadku mocnych zaczerwienień z okładem wytrzymać trzeba około 20 minut. Po zabiegu kosmetyczka wręcza pacjentce specjalną maść, którą wcierać należy w skórę w ciągu kilku dni od zabiegu. Warto zadbać o to, aby ubrania w okolicy depilowanych miejsc były dość luźne, by nie powodowały bólu.