Jak się przygotować na zabieg depilacji laserowej?

Jakie są wady i zalety depilacji laserowej?

Jeśli tego nie wiesz, to już pragniemy Cię poinformować: zabieg depilacji laserowej nie jest typ typem zabiegu, który wykonać można z marszu. Wymaga on odpowiedniego przygotowania, z którym zapoznać powinni Cię pracownicy każdego profesjonalnego gabinetu oferującego tego typu usługę. Okazuję się przy tym, że przygotowanie do depilacji laserowej jest dość wymagające. Poniżej zapoznać chcemy Cię z kilkoma standardowymi zasadami, które składają się na tę długą listę wymagań.

Zanim jednak zaczniemy wymieniać kolejne kwestie związane z przygotowaniem do zabiegu depilacji laserowej chcemy powiedzieć jedno: pierwszą rzeczą, którą powinnaś zrobić planując depilację laserową jest zaprzestanie opalania się. Mowa tutaj nie tylko o opalaniu się na słońcu, ale również w solarium. Musisz bowiem wiedzieć, że przerwa od opalania przed zabiegiem depilacji laserowej wynieść powinna co najmniej 4 tygodnie. Ale słońce i solarium to nie wszystko. Odpada również opalanie natryskowe, odpadają samoopalacze. Podsumowując: depilację laserową przeprowadza się wówczas, gdy na ciele nie ma śladów sztucznej opalenizny.

Od czego zacząć przygotowania?

Planując zabieg depilacji laserowej zwrócić musisz uwagę na kwestię, jaką jest suplementacja i spożywanie leków. Zgodnie z normami zaleca się, aby na cztery – sześć tygodni przed zabiegiem pacjentka odstawiła z użytku kremy i maści, które zawierają w sobie witaminę A. Korzystać mogą z nich chociażby osoby przeprowadzające kurację antytrądzikową. Odstawić powinno się równięż preparaty, których właściwości uwrażliwiają skórę na światło.

Podobnie ma się kwestia związana z kwasami. Dotyczy ona kobiet, które chodzą do kosmetyczki chociażby na zabiegi depilacji wąsika, który usuwany jest właśnie kwasami. Tego typu zabiegi powinno się odpuścić również na przynajmniej 4-6 tygodni przed depilacją laserową, o ile oczywiście depilowana ma być taka sama część ciała.

Jeśli chodzi o wizyty u kosmetyczki, to pamiętać należy jeszcze o tym, aby ewentualne oczyszczanie twarzy przeprowadzić najpóźniej 7 dni przed zabiegiem.

Kończąc przygotowania do depilacji laserem pamiętać należy o odstawieniu wosku i kremu depilującego przynajmniej miesiąc przed zabiegiem. Jedyną opcją, która w pozostały czasie pozostaje osobom, które potrzebują depilacji jest depilacja maszynką podczas tradycyjnego golenia się, odpada nawet użycie pęsety!

Przed zabiegiem

Wiemy już co należy zrobić w pierwszych fazach przygotowania do zabiegu depilacji. Teraz odnotujmy na co zwrócić uwagę w krótkim okresie poprzedzającym zabieg.

Po pierwsze zdecydowanie na tydzień przed zabiegiem powinno się odstawić wszelkiego rodzaju peelingi niezależnie od tego, czy depilować chcemy twarz czy łydki. Podobny okres czasu tyczy się odstawienia wypijanych ziół typu dziurawiec czy herbat regulujących metabolizm.

Na kilka dni przed samym zabiegiem depilacji laserowej powinno się ogolić miejsce, które poddane ma być zabiegowi. Należy zaplanować to w taki sposób, aby w dniu zabiegu skóra nie była w żaden sposób podrażniona, zadrapana, skaleczona, ale też aby nie wdała się w nią infekcja bakteryjna czy grzybicza. Zabiegowi poddać nie mogą się również osoby, którym doskwiera opryszczka narządów rodnych czy wargowa. O ile oczywiście zabieg tyczy się wiadomych części ciała.

Przed samym zabiegiem w niektórych gabinetach medycyny estetycznej odbywa się jeszcze spotkanie z dermatologiem, który bada Klienta, ocenia jego stan, a także kolor włosków, bowiem przy jasnym owłosieniu depilacja laserowa może nie mieć zadowalających efektów.