Jak wybrać gabinet, w którym wykonasz depilację laserową?

Jak wybrać gabinet, w którym wykonasz depilację laserową?

Chyba każdy z nas decydując się na jakikolwiek zabieg dba o to, aby został wykonany on jak najlepiej. Dlatego też nie dziwi nas fakt, że zastanawiasz się nad tym jak wybrać gabinet, w którym wykonasz depilację laserową. Podstawowe kwestie to sprawdzenie czy gabinet spełnia wszelkie wymagania. Należy sprawdzić czy jest czysty, przestronny, komfortowy i czy pracuje w nim odpowiednia, profesjonalna i wykwalifikowana obsługa.

Cena o czymś świadczy

Jeśli zastanawiasz się nad przeprowadzeniem zabiegu depilacji laserowej i w Twoje oczy rzuciła się oferta, która jest podejrzanie tania, to mocno zastanów się nad tym, czy warto z niej skorzystać. Generalnie w tej branży panuje taka zasada, że powinno się unikać gabinetów, w których cena depilacji laserowej jest zbyt niska. Okazuje się bowiem, że gabinety takie często reklamują swoje usługi jako depilację laserową, a tak naprawdę oferują fotodepilację, która jest o wiele mniej skuteczna.

Druga kwestia wpływająca na wysoką cenę depilacji laserowej wiąże się z osobą, która obsługuje laser. Powinna to być  osoba odpowiednio wykształcona, wykwalifikowana i przeszkolona. A to wszystko kosztuje. Przecież nie chcesz powierzyć bezpieczeństwa swojej skóry osobie, która nie będzie umiała odpowiednio dobrać mocy lasera i nie będzie w stanie na bieżąco w czasie zabiegu kontrolować stanu Twojej skóry! Nigdy więc nie bój się zapytać w gabinecie o doświadczenie osoby przeprowadzającej zabieg!

Wybierając miejsce, w którym poddasz się zabiegowi depilacji laserowej najlepiej skupić powinnaś się na gabinetach medycyny estetycznej, to tam liczyć można na fachową pomoc lekarzy, którzy poprowadzą Cię przez ten zabieg.

Konsultacje z lekarzem

Umawiając się na zabieg depilacji laserowej w jakimkolwiek gabinecie zwróć uwagę na to, czy wiązał będzie się on z konsultacją z lekarzem. Przed każdym zabiegiem porozmawiać powinnaś z dermatologiem, którego zadaniem będzie określenie stanu Twojej skóry, przeanalizowanie pieprzyków czy znamion. Lekarz powinien zadać Ci całą masę pytań, które pozwolą na udzielenie odpowiedzi czy możesz zdecydować się na zabieg. Chodzi tu o kwestie związane z opalaniem skóry, przyjmowaniem leków i innych tego typu spraw.

Wywiad serio jest bardzo szczegółowy i jest pierwszym krokiem do tego, aby zaliczyć bezpieczny i udany zabieg. Jeśli gabinet oferujący depilację nie proponuje takiego spotkania, to omijaj go szerokim łukiem.

Zwróć uwagę na czystość

Już w dniu, w którym udasz się na konsultacje z lekarzem poproś obsługę gabinetu o to, aby pokazano Ci pokój, w którym przeprowadzony będzie zabieg. Zwróć uwagę na jego czystość, powinno być tam jak w szpitalu. Zerknij też na to czy w gabinecie znajdują się przybory jednorazowego użytku takie jak chociażby gumowe rękawiczki, czy papierowy ręcznik, którym obłożony w czasie zabiegu powinien być fotel.

Jeśli chodzi już o sam zabieg, to przypilnuj, aby w jego czasie nałożono Ci specjalne okulary ochronne, które swoją drogą powinna założone mieć też osoba przeprowadzająca zabieg. Jeśli chodzi o sam laser, to przed zabiegiem zapytać możesz o datę jego zakupu, a także czas ostatniej konserwacji.

No i nie zapominaj o internecie. Na forach z pewnością znajdziesz całą masę opinii na temat gabinetów depilacji laserowej, które zasugerują Ci gdzie warto się wybrać!