Jakie są wady i zalety depilacji laserowej?

Jakie są wady i zalety depilacji laserowej?

To zupełnie oczywiste, że wszystko co ma swoje zalety, ma też swoje wady. Podobnie jest z depilacją laserową zapewniającą trwałe usunięcie owłosienia przy pomocy specjalnego lasera niszczącego cebulkę włosa. Wprowadzając Cię w temat chcemy napisać, że mechanizm działania lasera polega na wygenerowaniu energii, która w pierwszej kolejności pochłaniana jest przez barwnik włosa, czyli melaninę, a następnie zmieniana jest w energię techniczną, która umożliwia trwałe zniszczenie cebulek włosa, a także jego korzeni. W każdym razie przejdźmy do zalet i wad depilacji laserowej zaczynając dziś wyjątkowo od wad.

Wady depilacji laserowej

Wady to duże nadużycie, bo tak prawdę mówiąc nie chcemy pisać tu o wadach, a o przeciwwskazaniach do wykonania depilacji laserowej. No bo prawdę mówiąc jedyną wadą tego typu zabiegu jest jego cena oraz fakt, że zabieg powtarzany musi być kilkukrotnie.

Okazuje się, że  depilacja laserowa jest dość wymagająca. Osoby, które planują ją sobie zaserwować muszą pamiętać o tym, aby na minimum miesiąc przed zabiegiem zaprzestać korzystania z kąpieli słonecznych i opalania się jakimikolwiek sposobami. Osoba przystępująca do zabiegu musi zadbać o to, aby jej skóra nie była ani podrażniona, ani skaleczona czy też przesuszona.

Dodatkowo cztery tygodnie przed zabiegiem zabronione jest korzystanie z kosmetyków zawierających w swoim składzie kwasy owocowe, witaminę A lub C, retinolem i izotynoinę. W okresie poprzedzającym zabieg odradza się również spożywanie napojów typu herbatki ziołowe zawierające nagietek i dziurawiec.

Dodatkowo z depilacji laserowej korzystać nie mogą osoby zmagające się z chorobami takimi jak: łuszczyca, cukrzyca, padaczka, bielactwo.

Zalety depilacji laserowej

Jeśli chodzi o zalety depilacji laserowej, to dwie najważniejsze to trwałość i skuteczność. Jak już wspomnieliśmy laser działa w ten sposób, aby całkowicie uniemożliwić włosom odrastanie, dzięki czemu po kilku zabiegach można spodziewać się, że depilacja laserowa będzie całkowicie trwała.

Wraz z skutecznością i trwałością pojawia nam się kolejna zaleta, jaką jest oszczędność czasu, którego nie trzeba będzie poświęcać już na kolejne zabiegi związane z usuwaniem owłosienia.

Ostatnia zaleta, o której chcieliśmy powiedzieć to eliminacja wzrastających w skórę włosów, które dokuczają osobom stosującym tradycyjne metody depilacji.