Jakie są zalety depilacji laserowej?

Depilacja laserowa a fotodepilacja – jaka jest różnica?

Jeśli cofniemy się w czasie, to łatwo zauważyć, że jeszcze parę lat temu zabieg, jakim jest depilacja laserowa uznawany był za zabieg luksusowy, na który zdecydować mogą się tylko te osoby, które posiadają zasobne portfele. Z czasem jednak depilacja laserowa stała się coraz łatwiej dostępna, a w dniu dzisiejszym zabieg ten oferowany jest w większości gabinetów kosmetycznych.

Jeśli i Ty denerwujesz się codziennym goleniem nóg, pach czy okolic bikini przeklinając przy tym pod nosem i narzekając, że w pośpiechu łatwo jest nie tylko o niedokładne ogolenie ciała, ale też o jego podrażnienie, to zdecydowanie zastanowić powinnaś się nad porzuceniem myśli o samodzielnej depilacji maszynką. W zamian lepiej udać się do gabinetu decydując się na depilację laserową. Dziś chcemy przekazać Ci największe zalety depilacji laserowej ułatwiając Ci tym samym decyzję o spróbowaniu tego zabiegu.

Lepsza kondycja skóry

To musisz wiedzieć. Decydując się na depilację laserową podejmiesz optymalną decyzję, która pozytywnie wpłynie na kondycję Twojej skóry. Depilację laserową doceniają zwłaszcza te osoby, które zmagają się z problemem wrastających włosków w skórę. Po depilacji laserowej odrastające ewentualnie włoski nie generują tego typu brzydkich krostek. A co za tym idzie decydując się na taką depilację rezygnuje się jednocześnie z blizn i ran, które pojawić mogą się przy takich zmianach skórnych. Dodatkowo warto tutaj zauważyć, że po każdym zabiegu depilacji laserowej na naszym ciele pojawia się coraz mniej odrastających włosków.

Depilacja laserowa ma jeszcze jedną zaletę związaną z tym tematem. Otóż pomaga ona  w usunięciu blizn czy przebarwień, które na kobiecym ciele pojawiły się w efekcie walki z krostkami, o których przed chwilą wspomnieliśmy. Laser usuwa te blizny, ale trzeba pamiętać o tym, że zabieg przeprowadzić można dopiero wtedy, gdy miejsca takie są całkowicie wyleczone.

Depilacja laserowa przypadnie do gustu również tym z Was, które maja problemy z podrażnieniami po goleniu i z alergią. Laser nie uczula, a do tego zabieg wykonuje się raz na kilka miesięcy, nie ma tutaj więcej problemu z utrzymującymi się kilka dni obrzękami widocznymi po tradycyjnym goleniu.

Wysoka skuteczność i trwałość

Nie sposób wspomnieć o tych zaletach depilacji laserowej, którymi są trwałość i skuteczność. Musisz wiedzieć, że już po pierwszym zabiegu depilacji laserowej spodziewać możesz się rewelacyjnych efektów, które utrzymywać będą się przez kilka tygodni. To jednak zależne jest już od kondycji skóry każdego z klientów. Naturalną koleją rzeczy jest to, że po pierwszym zabiegu nie wypadną wszystkie włoski i w końcu te maleństwa zaczną odrastać, ale w mniejszej ilości niż wcześniej. Wówczas należy umówić się na kolejny zabieg.

Nasze doświadczenie mówi, że pozbycie się owłosienia z konkretnej części ciała na stałe możliwe jest po zaliczeniu czterech zabiegów przy czym drugi zabieg powinien odbyć się nie później niż 3 miesiące po pierwszym.

Każdy kolejny zabieg może już odbyć się po dłuższym okresie czasu, a w ramach zabiegu depilacji laserowej swobodnie wydepilować można dowolną część ciała.