Katowice bez tajemnic

Jeżeli przyjedziesz na Śląsk, to należałoby odwiedzić Katowice. To jedno spośród najatrakcyjniejszych miejsc na Śląsku, gdzie zrozumiesz nie wyłącznie historię terenu. Będziesz miał ponadto szanse, ażeby doznać wyjątkowy klimat tego miasta, a także zwiedzić mnóstwo oryginalnych miejsc. Sprawdź, czemu Katowice gromadzą tak wiele osób.

Katowice, ikona Śląska

Katowice to jedno spośród szczególnie charakterystycznych miejsc na Śląsku. Wbrew przekonanim, wcale nie są tak nudne, jak mogłoby się wydawać. Na każdym kroku wypatrzymy zieleńce bądź skwery. Miasteczko jest bogate w niemało miejsc o wartościach historycznych. Przykładem może być wieżyczka spadochronowa usadowiona w Parku Kościuszki, czy również Pomnik Powstańców, który ma miano największego i najcięższego posągu w Polsce. Obok przyciągających monumentów, w Katowicach trzeba dodatkowo spostrzec ikonę miasta, czyli katowicki spodek. To nie całość. W mieście ponadto spotkamy się z wysoką propozycją kulturalną. Na spektakl możemy udać się do Śląskiego teatru im. Tadeusza Kościuszki w sercu Katowic. Ciekawość przyciągają również takie miejsca, jak Teatr Korez albo Kinoteatr Rialto. Jednym spośród kluczowych punktów podróży, winna być wizyta w starym mieście. Odnajdziemy tam budynek Urzędu Marszałkowskiego. To jeden spośród największych budynków administracyjnych, które możemy zlokalizować w Polsce. W budynku znajduje się sala sejmu śląskiego, jaka była wzorcem dla siedziby Sejmu Rzeczypospolitej. Katowice, to nie zaledwie teatry, urzędy oraz zabytki. W miasteczku organizowanych jest sporo festiwali, przykładowo OFF Festiwal. Wzmiankując o festiwalach, należałoby dodatkowo zwrócić uwagę na występy, jakie są robione w miasteczku. Na Katowickiej scenie muzycznej stały takie składy jak Pink Floyd czy Rammstein, a dodatkowo mnóstwo innych uznanych sław również formacji muzycznych.

Dlaczego należałoby przyjechać do Katowic

Większości jednostek, Śląsk kojarzy się z monotonią, kopalniami bądź hutami. Dopiero będąc na miejscu potrafimy zrozumieć, jak mało wspólnego z rzeczywistością ma zwykle przeważający domysł. Najdoskonalszym tego dowodem są Katowice. To intensywnie rozwijająca się metropolia, w jakiej znajdziemy oryginalne miejsca do objechania i nie tylko.