Pięć rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim poddasz się depilacji laserowej

Pięć rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim poddasz się depilacji laserowej

W związku z tym, że depilacja laserowa jest coraz łatwiej dostępna, to chcielibyśmy przedstawić Ci na jej temat pięć faktów, które pozwolą Ci stwierdzić, czy jest to zabieg dla Ciebie.

Czy depilacja laserowa boli?

Każda osoba ma inny próg bólu i każda inaczej odczuwać będzie zabieg depilacji laserowej. Fakty są takie, że niektóre panie decydują się na przeprowadzenie depilacji całkowicie bez znieczulenia i nie odczuwają bólu ani cierpienia. Jeśli z kolei wiesz, że masz niski próg bólu, a do tego na zabieg wybierasz się po raz pierwszy i do tego zdecydowałaś się na depilację miejsc intymnych, to możesz spodziewać się bólu. Możesz go jednak uniknąć korzystając z możliwości znieczulenia depilowanego fragmentu ciała. Znieczulenie nie jest ani bolesne ani inwazyjne, a polega po prostu na nałożeniu na ciało specjalnej maści.

Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

Chyba nikt jeszcze nie wymyślił bardziej skutecznej metody depilacji, niż depilacja laserowa. Fakt jest jednak taki, że żaden gabinet kosmetyczny nie może dać klientce 100% gwarancji na to, że w całości i na stałe wyeliminuje jej owłosienie. Każda kobieta ma inną skórę, inne włosy i inaczej reaguje na taki zabieg.

Mało tego, jeśli chodzi o skuteczność depilacji laserowej, to może być ona inna w zależności od depilowanego fragmentu ciała. Bardzo często kobiety zadowolone z depilacji okolic bikini zauważają, że na łydkach była ona mniej skuteczna. No i trzeba tutaj pamiętać o tym, aby zabieg depilacji potworzyć odpowiednią ilość razy, bo bez tego trudno o racjonalną ocenę jego jakości.

Kiedy najlepiej zrobić depilację laserową?

W jednym z wpisów dotyczących przygotowania się do depilacji laserowej pisaliśmy o tym kiedy przeprowadzić depilację laserową. Jeśli wpisu tego nie przeczytałaś, to musisz wiedzieć, że okresem najlepszym do umówienia się na zabieg depilacji laserowej jest jesień, a to dlatego że w tym okresie wydepilowana skóra będzie najmniej narażona na kontakt z promieniami słonecznymi.

Czy każdy może korzystać z depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej nie jest polecany paniom o jasnych włosach, w przypadku których może się on zwyczajnie nie udać. Nie jest on wskazany również paniom nie potrafiącym żyć bez opalania, a także tym, które są w ciąży. Dodatkowo wyklucza się z niego osób zmagających się z problemami skórnymi, takimi jak łuszczyca czy opryszczka.

Czy cena delacji laserowej ma znaczenie?

Tutaj chyba wypada wyjść z założenia, że te droższe zabiegi są lepsze. Podejrzanie niskie ceny, zbyt atrakcyjne promocje mogą świadczyć o tym, że zabieg nie jest profesjonalny lub nie jest depilacją laserowa, a fotodepilacją. Niska cena może mieć też wpływ na gorsze warunki, w których przeprowadzony będzie zabieg. Pamiętaj o tym, że powinien być on robiony w czystych warunkach.