Pranie – zapoznaj się z naszymi pro tipami!

czarne pranie

Pranie wprawdzie sprawia wrażenie być pracą wysoce nieskomplikowaną, wielu ludziom może stwarzać dość duży problem. Innowacyjne sprzęty piorące posiadają programy opisane w wyjątkowo przyjazny sposób, lecz, co jeśli nasza pralka nie posiada tego typu usprawnień? Oto kilka porad, jakie opłaci się wziąć pod uwagę!

1. Sortowanie odzieży

Ważne, aby nie wkładać wszystkich ciuchów za jednym razem do pralki. Segregujemy pranie po kolorach i tkaninach, z jakich są zrobione. Jeśli chodzi o barwy to pranie trzeba posortować na jasne, ciemne a także wielokolorowe. Należyta segregacja barw umożliwi stronienie od zafarbowania ubrań. Nie każdy materiał lubi taką samą temperaturę. Najlepiej sprawdzać metki, jaka temperatura prania jest polecana przez wytwórcę. W różnej temperaturze będziemy prać materiał jeansowy, len czy poliester.

2. Czytaj metki!

Jak już wyżej pisaliśmy dobrze jest zerknąc na wytyczne dotyczące prania zamieszczane na metkach. Dzięki nim będziemy posiadali informacje nie tylko, jaka jest najlepsza temperatura prania, ale też czy w ogóle powinniśmy prać i prasować.

3. Temperatura wody

Bardzo ważny jest wybór stosownej temperatury. Wrażliwe materiały pierzemy w niewielkich temperaturach. Duże plamy w wysokich. Też czarne ubrania należy prać w niskich temperaturach, dzięki czemu nie stracą tak szybko swojego koloru.

4. Wybór środka do prania

Czarne, jasne czy kolorowe? W zależności od tego, jakie robisz pranie, wybierz właściwy środek. Dostępnych jest sporo preparatów – proszki, kapsułki i płyny. Pamiętaj, by specyfik był dobrany do koloru prania! Komplementarnie należy również użyć płynu do płukania, który nada praniu świeższy zapach. Możesz również dodać do pralki profesjonalne chusteczki, jakie mają za zadanie wyłapać pigmenty, jakie w razie czego mogły by ufarbować pozostałe pranie.

5. Włączamy pranie

Posortowane ciuchy należy umieścić w bębnie pralki, dorzucić detergenty do prania, ustawić najlepszy program, zatrzasnąć drzwiczki od pralki a następnie ją uruchomić. Prawda, iż łatwe?