Regeneracja włosów

Długoletnie farbowanie, poranne suszenie jak także modelowanie włosów doprowadziło do tego, że stały się cienkie jak także matowe? Poznaj kilka metod na to, jakim sposobem skutecznie je zregenerować. Dzięki radom przez nas umieszczonym Twoje włosy ponownie mogą być śliczne jak i błyszczące.

Wizyta u lekarza:

Pierwsza możliwość to wizyta u specjalisty, który powinien zlecić badania, by sprawdzić czy nie brakuje nam witamin jak i minerałów, jakie odpowiadają za prawidłowy wzrost włosa jak również jego właściwą strukturę. Po przeanalizowaniu wyników i przyjrzeniu się naszym włosom jak i skórze głowy lekarz specjalista powinien przepisać odpowiednią według niego kurację. Zwykle terapia składa się z suplementu diety oraz właściwie dobranyhc kosmetyków do pielęgnacji, czyli zwłaszcza szamponu bez parabenów jak i odżywki.

Odbudowa włosów domowymi sposobami:

Również w domu możesz samodzielnie spróbować odbudować swoje włosy. W aptekach można nabyć sporo suplementów, które mają odpowiedni skład. Najchętniej kupowane są te, które zawierają dużą zawartość skrzypu a także biotyny. Trzeba jednak pamiętać, iż tabletki, które pomogły Twojej koleżance nie muszą pomóc również Tobie. Odpowiednia kuracja może się wiązać z wypróbowaniem paru preparatów. Oprócz wewnętrznego odżywienia włosów warto o nie również zatroszczyć się od zewnątrz dzięki szamponom a także odżywkom. Najlepiej się sprawdzą te z apteki. Warto też rozważyć wcierki do włosów. Pokaźną renomą cieszy się wcierak z kozieradki, jaka na nieszczęście nie posiada aromatycznego zapachu, jednak może dać dobre rezultaty.