Skóra po zabiegu depilacji laserowej – jak ją pielęgnować?

Pięć rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim poddasz się depilacji laserowej

Wiecie już, że do depilacji laserowej są pewne przeciwwskazania. Musicie jednak wiedzieć, że stosując się do pewnych zasad można mieć świadomość, że nie jest ona niebezpieczna. Podobnie jest też po przeprowadzeniu depilacji, kiedy to skóra jest podrażniona i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Wiadomo, że każdy człowiek jest inny i inaczej reaguje na pewne rzeczy, przez co inaczej też reaguje na depilację laserową. U jednych podrażnienia skóry i zaczerwienienia pojawią się już w czasie zabiegu. Niezależnie od wszystkiego każdy powinien po zabiegu zastosować się do kilku wskazówek, dzięki którym skóra lepiej zniesie depilację laserową. Typowymi poradami mogą być tutaj: rezygnacja z ciepłej kąpieli, wzięcie chłodnego prysznicu czy też nakładanie na wydepilowane miejsce chłodzącego opatrunku. To jednak nie wszystko.

Bądź delikatna dla swojej skóry

Nie ma co ukrywać – laser do depilacji podrażnia skórę. A skóra podrażniona potrzebuje specjalnego traktowania. Dlatego też wybierając się przykładowo na depilację bikini pamiętaj o tym, aby ubrać się w luźne ciuchy, najlepiej w dres lub sukienkę, aby materiał nie obcierał o skórę i dodatkowo jej nie drażnił. Warto również odpuścić sobie wszelkie ćwiczenia, zwłaszcza w dniu zabiegu.

W kolejnych dniach po zabiegu skóra nadal może być zaczerwieniona. Wtedy też trzeba traktować ją delikatnie rezygnując z masaży, peelingów, dezodorantów czy antyperspirantów. Warto pamiętać też o delikatnym wycieraniu skóry ręcznikiem, które bardziej niż na wycieraniu polegać powinno na delikatnym oklepywaniu. Nie powinno się również chodzić na basen czy saunę.

Jeśli po zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej obsługa wręczyła Ci specjalny krem do stosowania po depilacji laserowej, to nie zapomnij z niego korzystać. Dzięki niemu pomożesz skórze w szybszej regeneracji.

W żadnych wypadku się nie opalaj

To niezwykle ważne – po depilacji laserowej nie wolno się opalać. Ani na słońcu, ani w solarium, ani kremem samoopalającym, lekarz dokładnie powie Ci na jak długo powinnaś zrezygnować z opalania. Jeśli więc planujesz depilację, to zadbaj o to, aby nie robić jej chwilę przed wyjazdem do ciepłych krajów, jeśli z kolei zmuszona będziesz do narażania skóry na dostęp promieni słonecznych, to koniecznie posmaruj ją olejkiem do opalania z wysokim filtrem.

Podobnie jak i przed zabiegiem, tak i po nie powinno się stosować suplementów czy maści z witaminą A.

Po okresie, w którym skóra będzie zaczerwieniona i podrażniona zwróć uwagę na włoski, które będą na niej widoczne. One powinny wypaść w ciągu 2 tygodni, nie rób z nimi nic wcześniej nawet, gdyby wydawało Ci się, że odrastają, to po prostu proces uwalniania się cebulek. Po tych około 2 tygodniach możesz zajrzeć do gabinetu w celu wykonania poprawek, sam kolejny zabieg przeprowadzić można po około 2-3 miesiącach.

Pomiędzy zabiegami depilacji należy pamiętać o tym, aby nie usuwać włosów woskiem i pęsetą, można decydować się na golenie golarką ręczną.