Śląsk – dobra lokalizacja do zamieszkania

nieruchomości na śląsku

Rozważasz kupno lokum na terenie Śląska? Twoją pierwotną myślą były z całą pewnością Katowice – serce całego śląska. Katowice to bez wątpienia znakomita lokalizacja do zamieszkania. Warto niemniej rozważyć też inne miasta. Niemal wszystkie miasta są znakomicie skomunikowane, dzięki czemu masz sposobność nabyć mieszkanie po lepszej cenie niż w samych Katowicach. Do wyboru jest całkiem sporo ciekawych lokalizacji. W naszym tekście przyjrzymy się kilku z nich.

Bytom

To jedna z tańszych lokalizacji na Śląsku świetnie skomunikowana z Katowicami. Jest to też doskonały wybór dla osób ceniących kulturę. Jest tu między innymi Opera Śląska jak również Śląski Teatr Tańca. Bytom jest też świetnym miastem pod względem budowlanym. Można w tym miejscu znaleźć wiele XIX wiecznych kamienic oraz willi, jakie mimo, że w wielu przypadkach potrzebują odnowienia, robią wrażenie. By zobaczyć mieszkania w Bytomiu na sprzedaż albo wynajem zapraszamy na stronę biura RE/MAX Gold.

Tychy

Tychy przez wielu ludzi są uważane za jedno z lepszym regionów do zamieszkania na Śląsku. To miasto odrobinę oddalone od Katowic w porównaniu do innych miast, niemniej jednak w dalszym ciągu jest z nimi dobrze skomunikowane. Jesteśmy w stanie tu znaleźć dużo miejsc, w których można wypocząć w tym Staw Suble i Park Północny przy ulicy Edukacji. Na plus z pewnością działa również stosunkowo niski poziom bezrobocia. Miasto stawia też na sport i inne atrakcje, dzięki czemu trudno się tu nudzić. Rozpatrujesz przeprowadzkę? Obejrzyj oferty nieruchomości w biurze RE/MAX Gold.

Ruda Śląska

Miasto Ruda Śląska leży na Wyżynie Śląskiej w samym środku Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Ma bogatą historię, jaka wpłynęła na aktualny wygląd miasta. Miasto ma do zaoferowania bardzo dużo interesujących zabytków w tym m.in.:
– Kościół Matki Boskiej Różańcowej (1890)
– Kościół pw. św. Pawła Apostoła (1912)
– Kościół pw. św. Wawrzyńca i Antoniego (1907-1909)
Pod względem kultury zdołamy także znaleźć atrakcyjne propozycje w tym. między innymi Kino Cinema City, Muzeum PRL-u w Rudzie Śląskiej oraz Klub Country. Ruda Śląska to kolejne miejsce z dobrymi cenami lokali mieszklanych, w którym opłaca się rozważyć zakupienie nieruchomości. Oprócz mieszkań w starym budownictwie można tutaj znaleźć także atrakcyjne oferty w nowym budownictwie. By zobaczyć, aktualne oferty sprzedaży jak też najmu w Rudzie Śląskiej odwiedź biuro RE/MAX Gold.