Wszystko o depilatorach laserowych

Wszystko o depilatorach laserowych

Nie bez przyczyny depilatory laserowe są od niedawna uznawane za najskuteczniejszą formę depilacji trwałej. W końcu o ich skuteczności przekonują się kolejne kobiety, dzięki czemu powoli stają się one już standardowym wyposażeniem gabinetów kosmetycznych. Dziś chcemy powiedzieć Wam trochę więcej na ich temat.

Jak działa depilator laserowy?

Zarówno urządzenia przeznaczone do depilacji laserowej w domu, jak i te profesjonalne wykorzystywane w gabinetach kosmetycznych mają podobny schemat działania. Podobne są również efekty działania tych urządzeń. Otóż działa to tak, że depilator emituje wiązkę lasera, która pochłaniana w pierwszej kolejności jest przez melaninę w mieszku włosowym, a następnie uderza w cebulkę włosa po prostu ją zabijając. Efektem tego działania jest zniszczenie włosa wraz z jego korzeniem, dzięki czemu nie ma szans na to, aby włos odrósł.

Laser w czasie depilacji dociera na głębokość około 3-7 mm w głąb skóry, działa on jednak tylko na włosy w stanie wzrostu, nie zaś na włosy w stanie spoczynku.

Zalety depilatorów laserowych

Zaletami depilatorów laserowych są: trwała skuteczność, niewielkie ryzyko, że włos odrośnie, niewrastanie włosków w skórę.