Zabiegi kosmetyczne na twarz, które warto znać

zabieg na twarz w gabinecie medycyny estetycznej

Nasza cera po ujemnych temperaturach wymaga właściwej regeneracji. Można się o nią zatroszczyć jedynie w domu albo zdecydować się na profesjonalne zabiegi kosmetyczne. Co to jest, oraz co nam oferuje kosmetyka? Kraków to miasto, w jakim jesteśmy w stanie znaleźć bardzo dużo gabinetów urodowych z bogatą listą zabiegów. Oto charakterystyka kilku z nich!

Exilis Elite

Jednym z nieoperacyjnych zabiegów regenerowania twarzy jest lifting przy zastosowaniu aparatu Exilis Elite. Zabieg ten ułatwia pozbycie się zmarszczek, ujędrnienie twarzy, oraz zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej na twarzy, i podbródku. Pierwsze efekty są widoczne już po pierwszej wizycie. W zależności od stanu skóry, powinno się wykonać od 4 do 6 zabiegów z zastosowaniem tego urządzenia. Zanim jednak zdecydujemy się na zabieg należy skonsultować się z lekarzem, jaki sprawdzi, czy nie ma żadnych przeciwskazań.

geneO

Plusem tego zabiegu jest fakt, iż oddziaływuje na trzech płaszczyznach – dotlenia skórę, złuszcza, a także dostarcza odżywczych składników. Jest to idealne wyjście dla każdego rodzaju cery. GeneO to zabieg niebolesny a także odświeżający. Ilość i częstotliwość robienia zabiegów zależą od kondycji skóry, dopasowywane są podczas konsultacji. Na plus geneO przemawia również fakt, iż skóra nie wymaga długiej regeneracji.

Wydłużanie oraz zagęszczanie rzęs

Coraz więcej kobiet korzysta z tego zabiegu. Do wyboru jest mnósto rodzajów zabiegów – 1:1, 2:1. 4:1 to zaledwie kilka z nich. Wybór zależy od tego, jaki efekt pragniemy uzyskać. Zabieg jest całkiem prosty i polega na doklejeniu sztucznych rzęs do naturalnych. Efekt utrzymuje się od trzech do 6 tygodni. Przyklejane rzęsy wypadają razem z naturalnymi. Koszt zabiegu jest zróżnicowany – od 150 do nawet 500 zł.

Peelingi kosmetyczne

Peelingi to zabiegi, jakie mają za zadanie złuszczenie zniszczonego naskórka. Gabinety kostyczne zapewniają duży wybór tego rodzaju zabiegów. Pośród nich wypada wyróżnić peelingi mechaniczne, peelingi chemiczne, peelingi hybrydowe. Tego typu zabiegi jesteśmy w stanie, także podzielić ze względu na głębię działania. Odróżniamu tu peelingi powierzchniowe, średnio głębokie i głębokie. Celem wyboru najwłaściwszego zabiegu trzeba skonsultować się z lekarzem specjalisą lub kosmetyczką, żeby dopasowali peeling dobrany do stanu jak też rodzaju skory. Nie bez znaczenia, aby peelingi przeprowadzane były przez fachowców.